KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15978474
*
nr 1597 8474
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 18:32:14
- Konstnär/Designer
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Läs mer om Knut Stangenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jägare & räv knut stangenberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00
*
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Läs mer om Knut Stangenberg
nr 1597 8474
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.Läs mer om Knut Stangenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jägare & räv knut stangenberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00